top of page

ПЕРЕМОЗЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС: загальноосвітня школа І – ІІ ст., дошкільний заклад «Пролісок»

СТОРІНКА ПСИХОЛОГА

Практичний психолог
Понамаренко Тетяна Юріївна

 

«Мудрий цінує всіх,адже в кожному  

                                                            знаходить хороше!»

 

                                                                                        Б.Моралес

                                   Немає величі там, де нема простоти,

                                                     добра і правди.

 

 

Година психолога: Cкажи разом з нами «Ні!» булінгу!
Мета: ознайомити учнів з формами та структурою булінгу; формувати нетерпимість до проявів агресії, навички відповідальної та безпечної поведінки; виховувати почуття емпатії та переживання.

Година спілкування "Безпечний інтернет"

Мета:розширення й поглиблення знань учнів про безпечний інтернет та соціальні мережі, сприяння обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання .

План заходів щодо профілактики булінгу на 2020/2021 навчальний рік

БУЛІНГ

ЦІКАВО ТА КОРИСНО

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Адаптація учнів 5-го класу  до навчання.

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ.

Щастя – це те, що ми самі створимо у своєму серці!..

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ.

Щастя – це те, що ми самі створимо у своєму серці!..

План проведення дистанційного тижня психології

в Перемозькому НВК.

   Коронавірус, паніка і карантин.

        Як встояти психологічно?

Люби ближнього, як самого себе.

Умій прощати і поважати людину.

Будь щедрий на милосердя, співчуття, розуміння.

Година психолога. Конфлікти. Шляхи подолання конфліктних ситуацій.

Мета: навчити учнів уникати конфлікту у житті, вміти спілкуватися, дружити між собою розвивати загальнолюдські чесноти;вчити  сприймати ситуації, аналізувати їх і знаходити шляхи виходу з проблемних ситуацій;виховувати товариські стосунки.

Наявність протиріч — невід'ємна частина нашого життя. Всі люди різні, кожен має свій погляд на певну ситуацію. Отже, конфліктна ситуація має свій шлях розв'язання.
Недоброзичливість до опонента — це вже проблема. Проблема самої особистості. І тут уже людині треба над собою працювати!

Вибір професії, яка відповідає інтересам і нахилам особистості молодої людини – завдання складне. Воно не завжди під силу підлітку, тому треба постійно, цілеспрямовано допомагати формуванню інтересу і любові до певного виду професійної діяльності. Важливо, щоб учні добре орієнтувалися в світі професій, актуальних в місті, районі, регіоні. Для цього потрібно кваліфіковано інформувати, поступове та цілеспрямоване ознайомлення зі світом професій за сучасними профорієнтаційними методиками.   

Завдання профорієнтації в Перемозькому НВК  полягає в ознайомленні учнів з професіями та правилами їх вибору, вихованні спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення; формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості. Компонентами профорієнтаційної роботи є професійна інформація, професійна діагностика, професійна консультація.

      Трошки більше поваги,трошки менше образ,

      Трошки більше добра,  трошки менше зла,

      Трошки більше любові,трошки менше ненависті,

      Трошки більше радості,трошки менше  горя і сліз.

   З метою привернення уваги учасників навчально – виховного процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у Перемозькому НВК проводиться різноманітні заходи у рамках акції «16 днів проти насильства».Години спілкування: «Протидія насильству в підліткового середовищі», «Взаємовідносини в сім’ї», «Куди звернутися з приводу жорстокого поводження та насильства». Бесіди з батьками на тему «Повага до особистості дитини – основа відповідального батьківства». Перегляд відеороликів, соціальної реклами «Стоп насильству». Анкетування  з проблеми насильства у суспільстві: «Моє життя у сім’ї та школі». Батьківський лекторій: «Права та обов’язки членів сім’ї»

     У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу з 11 по 15 листопада 2019 року в Перемозькому НВК було проведено Тиждень толерантності під девізом "Толерантність - дорога до миру та співпраці".

Впродовж тижня робота школи була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасників навчально-виховного процесу.

Година психолога «Мистецтво бути собою.

Мета: Ознайомлення учнів з чинниками, від яких залежить характер людини, ознаками доброго характеру. Сприяти усвідомленню взаємозвязку поведінки і характеру.Тренінг навичок самооцінки, планування і досягнення мети.

 

«Про характер людини 

можна судити по тому ,

як вона поводиться з тими,

хто нічим не може бути

їй корисним»

                 План заходів щодо профілактики булінгу

                     на 2019-2020 навчальний рік

   В Перемозькому  НВК з  15 по 19 квітня 2019 року пройшов   тиждень психології  під гаслом «Життя чудове!».

Тиждень проводився з метою:

  • розширення психологічних знань учнів;

  • розкриття індивідуальних особливостей;

  • розкриття та розвиток здібностей учнів;

  • розвиток розумових здібностей (уваги, пам'яті, мислення, творчої уяви тощо);

  • формування психологічної культури;

  • розвиток креативності учнів.

 Тиждень психології став справжнім святом для душі та за ще раз показав, які чудові, допитливі, цікаві, ерудовані  діти в нашій школі.  Він пройшов в режимі діалогу – цілющого стилю спілкування, де всі учасники отримали корисну інформацію й позитивний настрій,протягом якого панували відвертість, взаємодопомога, взаєморозуміння.. Такі заходи допомагають згуртуванню колективу, вчать повазі й дружбі.

Якщо ти байдужий до страждань інших,

ти не заслуговуєш називатися людиною. (Сааді)

    Булінг  - це форма психічного насильства у вигляді утиску, дискримінації, цькування, травлі, бойкоту, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи.

  Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного та психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей, які не здатні захистити себе в даній ситуації.  Булінг - явище глобальне і масове.

   Булінг характеризують чотири головні компоненти:

- по-перше: це агресивна і негативна поведінка;
- по-друге: булінг здійснюється систематично;
- по-третє: булінг відбувається у взаємостосунках, учасники яких мають неоднакову владу та фізичні можливості;
- по-четверте: булінгова поведінка є навмисною.

     Профілактика булінгу в Перемозькому НВК передбачає роботу за наступними напрямками:

1.Ознайомлення шкільної громади з особливостями поширення масових негативних явищ серед учнів загальноосвітніх шкіл та загальноприйнятими у світі поняттями «булінг», «цькування» з огляду на розуміння проблеми насильства над дітьми та його видами (висвітлення матеріалів на педагогічних радах, засіданнях методоб'єднань класних керівників, батьківських зборах).

2.  Просвітницька робота школи серед дітей та учнівської молоді щодо попередження насильства з використанням основних форм просвітницької роботи, а саме: лекційної роботи, міні-лекцій, круглих столів, бесід, диспутів, годин відкритих думок, усних журналів, кінолекторіїв, організації конкурсів, акцій, консультування, де всі учасники навчально-виховного процесу можуть отримують консультації практичного психолога.

3. Формування правосвідомості і правової поведінки учнів, відповідальності за своє життя, розвиток активності, самостійності, творчості учнів, створення умов для самореалізації особистості школярів.

4. Проведення конкурсів соціальної реклами та інформаційних буклетів з проблем профілактики негативних тенденцій в учнівському середовищі.

ТЕЛЕФОН НАЦІОНАЛЬНОЇ ДИТЯЧОЇ  ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ 116 111 (З МОБІЛЬНОГО).

ПРАЦЮЄ З 12.00 ДО 16.00.

У ВИХІДНІ ДНІ НЕ ПРАЦЮЄ.

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші.                                                        Ось чому і   дружба, і допомога,

 і спілкування  були б неможливими,

якби не існувало між нами    взаємної терпимості»  

 З 12.11.2018р. по 16.11.2018р. у Перемозькому НВК   пройшов тиждень, присвячений міжнародному дню Толерантності. Основною метою тижня було формування в учнів навичок ефективного спілкування, розвиток симпатії, розуміння проблем оточуючих людей. Проведені  заходи сприяли поглибленню знань учнів про поняття «толерантність», розумінню толерантності як одного із найнеобхідніших принципів людського буття, вміння виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей, набуття навичок толерантної поведінки і вмінь висловлювати власну думку та власну позицію,виховання почуттів поваги один до одного.

Тренінгове заняття «Увага!Я – п’ятикласник!»

Мета: сприяти зниженню тривожності; підвищити емоційну стійкість та психологічну готовність до навчання в 5 класі; згуртувати класний колектив; сформувати адекватну самооцінку; формувати толерантну поведінку та навички взаємодії з іншими людьми.

 

Година психолога Ти+Я=Шкільна сім’я

Мета:сприяти адаптації дитини до шкільного життя;згуртування колективу;закріплення нових форм поведінки;формування позитивному мікроклімату.

                                                         У нас немає Ти,

                                                          У нас немає Я,

                                                          ми-одне ціле,

                                                         ми-одна Шкільна сім’я

Мій улюблений світ –

Без насильства.

Без жорстокості, болю, зла.

Тут народом складена пісня

Містить тільки хороші слова.

Щорічна акція  «16 днів проти насильства». Щорічна акція  «16 днів проти насильства»  в Перемозькому НВК  була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Акція «16 днів проти насильства» розпочалась зі створення інформаційного стенду «Захисти життя – зупини насильство!» було розповсюджено буклети «Дитинство проти насильства». Проведено анкетування учнів, де головним питанням було: «Поширення та форми насильства ». Учні нашої школи залюбки приєдналися до участі в акції. Було проведено низку тематичних виховних заходів, конкурсів малюнків, психологічних тренінгів,круглий стіл,годин спілкування.

Тренінгове заняття «Увага!Я – п’ятикласник!»

Мета: сприяти зниженню тривожності; підвищити емоційну стійкість та психологічну готовність до навчання в 5 класі; згуртувати класний колектив; сформувати адекватну самооцінку; формувати толерантну поведінку та навички взаємодії з іншими людьми.

 

Година психолога Ти+Я=Шкільна сім’я

Мета:сприяти адаптації дитини до шкільного життя;згуртування колективу;закріплення нових форм поведінки;формування позитивному мікроклімату.

                                                         У нас немає Ти,

                                                          У нас немає Я,

                                                          ми-одне ціле,

                                                         ми-одна Шкільна сім’я

  ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ У ПЕРЕМОЗЬКОМУ НВК.

   Тиждень психології зайняв своє місце серед інших предметних тижнів, оскільки з психологією пов'язаний увесь навчально-виховний процес.

   А.Макаренко писав: «Педагогіка-це майстерня,а психологія – інструмент, яким там працюють». Тиждень з психології організовувався з метою реалізації психологічного супроводу, розширення і поглиблення знань учнів з психології, розвитку в них інтересу до цієї науки, збагачення знань про внутрішній світ власної особистості та особистості інших людей, прагнення до самопізнання , розкриття творчого потенціалу школярів, створення позитивного емоційного настрою. Під час тижня проводились заходи, що охоплюють різні види діяльності:конкурси, ігри, тренінгові заняття, презентації, години спілкування, виставка малюнків. Участь приймали всі учасники навчально-виховного процесу.

  Тренінгове заняття для педагогів з теми «Формування життєстійкості/стресостійкості у дітей в навчальному закладі».

Мета:актуалізація проблеми,знайомство з основними положеннями програми теми «Формування життєстійкості/стресостійкості у дітей в навчальному закладі».

   Поради психолога щодо подолання стресу:

1. З’ясуйте, що саме вас турбує.

Розкажіть про свої турботи близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши проблему вголос, ви знайдете причину власних проблем і вихід із ситуації.

2. Сплануйте свій день.

Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчуває непомірну завантаженість і нестачу часу.

3. Навчіться керувати своїми емоціями.

Вийти зі стресового кола допоможе проста вправа. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору й розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одну на другу – ліва знизу. Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, наситити мозок киснем і заспокоїтися. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли ви зможете впоратися із хвилюванням.

4.Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже весело.

Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т- лімфоцити крові. У відповідь на вашу посмішку, організм продукуватиме бажані гормони радості.

5. Відпочивайте разом із сім’єю.

6. Фізичні вправи знімають нервове напруження.

7. Музика – це теж психотерапія. Слухайте спокійну музику.

8. Бувайте на вулиці. Гуляйте, сидіть у парку, бігайте.

9. Не беріться за непосильні завдання,щоб уникнути розчарувань, невдач.

10. Звертайте увагу на позитивні сторони життя – це збереже здоров’я і сприятиме успіху.

11. Не зловживайте кавою, алкоголем.

12. Їжте морозиво – там є компонент, який поліпшує настрій.

 

13. Запам’ятайте кілька формул самозаспокоєння: "усе буде добре,” "проблема вирішиться,” "не варто хвилюватися,” "я зосереджуюся на своєму диханні”, "я абсолютно спокійна.”

АКЦІЯ "16 ДНІВ БЕЗ НАСИЛЬСТВА".

25 листопада 2017 року у Перемозькому НВК стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Педагогічним колективом та психологом Перемозького НВК була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Акція «16 днів проти насилля» розпочалась з створення інформаційного  стенду «Захисти життя – зупини насильство!», було розповсюджено буклети «Дитинство проти насильства». Також розміщена інформація «Батькам про права дитини». Учні нашої школи залюбки приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля». Було проведено низку тематичних виховних заходів, конкурсів малюнків,творів,рефератів,психологічних тренінгів,виховних годин.

Тренінг «Профілактика професійного вигорання»

Мета:ознайомити педагогів з поняттям "синдром емоційного вигорання", його основними причинами і симптомами, визначити основні умови збереження емоційного здоров'я педагога;

  • створити умови для психологічного розвантаження педагогів;

  • надати інформацію про сучасні техніки і прийоми стабілізації емоційного стану педагогів.

Сучасне життя з його численними труднощами вимагає від людини будь-якої професії активізації всіх сил. Представники педагогічної галузі опиняються в найбільш складній ситуації, оскільки відчувають подвійні навантаження. Професія педагога належить до категорії стресогенних і вимагає великих резервів володіння собою та саморегуляції.

 Професійне вигорання – це:

  • реакція організму та психологічної сфери людини, яка виникає внаслідок тривалого впливу стресів середньої інтенсивності, що обумовлені її професійною діяльністю;

  • результат некерованого довготривалого стресу;

  • психічний стан, який характеризується виникненням відчуттів емоційної спустошеності та втоми, викликаних професійною діяльністю людини, і поєднує в собі емоційну спустошеність;

  • різновид та передумова професійної деформації особистості.

Педагогам потрібно володіти вміннями й навичками саморегуляції емоційного стану, щоб зберегти і зміцнити психологічне здоров’я.


«ЖИТТЯ – ЦЕ СКАРБ. БЕРЕЖИ ЙОГО.»

В Перемозькому НВК пройшла Година психолога з учнями 6-7 класів  «Життя – це скарб. Бережи його.»

«Пам'ятай! Життя — це дар, великий дар. 

  Цінуй його!». 
                                                                              (Леонардо да Вінчі)

«СВІТ ЕМОЦІЙ»

Для учнів 1 класу в Перемозькому НВК  проведено розвивальне заняття з елементами гри

                                   

Люди на Землі,  

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра.

Наша школа – це велика і дружна сім’я. І завжди хочеться, щоб у нашій сім’ї панували добро і взаємоповага.

«ЯКИЙ Я? ЯКИЙ ТИ?»

Учні Перемозького НВК  взяли участь у проведенні тренінгового заняття «ЯКИЙ Я? ЯКИЙ ТИ?»

Мета тренінгу:

● формування позитивного відношення учнів до себе, друзів, однокласників;
● виховання гуманістичних рис характеру у майбутнього покоління.

«ДРУЖБА – ЄДНІСТЬ НЕСХОЖИХ».

В Перемозькому НВК пройшло заняття учнівського лекторію «Дружба – єдність несхожих».

В лекторії взяли участь учні 8-9класів.

Мета: набути навичок розуміння і прийняття близьких людей, їхнього світу; поглибити процеси саморозкриття, самоаналізу і подолання психологічних бар’єрів; закріпити довірчий стиль спілкування у групі.

   Суть роботи психолога в школі полягає в пошуку оптимального способу взаємодії дитини, її родини,всіх учасників навчального процесу. Його призначення – допомогти дитині адаптуватися до умов і правил школи, а педагогам у створенні умов для успішного навчання і розвитку дитини,свого певного комфортного внутрішнього середовища.Психологічний супровід навчання і виховання будується,виходячи з особливостей навчального закладу,творчого потенціалу педагогічного колективу, на виборі індивідуального «маршруту» супроводу,тобто програм,спрямованих не лише на вирішення проблем і ускладнень, але й на їх запобігання.

 

 

   Беручи  до уваги всі перелічені фактори слід зазначити,що в нашій школі психологічна робота за своєю спрямованістю ділиться на три напрями:

• робота з учнями;

• робота з педагогічним колективом;

• робота з батьками.

Основні напрямки роботи практичного психолога в школі

 

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА
Підготовка дитини до школи.

1.Частіше   розмовляйте у присутності  дитини про школу,шкільне життя. Спрямовуйте дитину на серйозне ставлення до навчання.

2.Не приховуйте труднощів, які чекають дитину у школі,але формуйте у нього впевненість у їх подоланні.

3. Частіше звертайте увагу дитини на зовнішній вигляд,хороші вчинки школярів.

4. Навчіть сина чи доньку найпростіших навичок самообслуговування.

5. Привчіть дитину лягати спати та вставати у певний час.

6. Заохочуйте дитину до малювання кольоровими олівцями ,письма ручкою(написання паличок,кружечків,трикутників).

7. Прищеплюйте дитині дбайливе ставлення до книжок,олівців, зошитів. Навчіть правильно гортати сторінки.

8. Не стримуйте інтерес до навчання,заохочуйте дитину до набуття знань,обміну враженнями від почутого,побаченого.

9. У будь якій конфліктній ситуації не принижуйте  гідності  дитини,прагніть заохотити їх до самовдосконалення.

10. Завжди прагніть підтримувати вихователя,вчителя не критикуйте його в присутності дитини.

Адаптація до навчання у школі.

1. Поступове вироблення у дитини звички дотримуватись режиму дня.

2. Формування навичок самообслуговування(Прибирати робоче місце,складати навчальне приладдя).

3. Розвиток навчальних навичок, навичок спілкування. 

4. Організація позитивного емоційного спілкування дитини з учителем.

5.Забезпечення міжособистісного спілкування дітей як однієї з найефективніших умов успішної адаптації до навчання у школі.

6. Забезпечення змістовної діяльності пер­шокласників з урахуванням індивідуальних інте­ресів кожної дитини.

7.Психолого-педагогічна просвіта серед батьків з питань полегшення адаптації до навчання(індивідуальні бесіди, консультації).

Для батьків п’ятикласників .

1. Створіть умови  для  розвитку самостійності у поведінці дитини .У п’ятикласника  мають бути домашні обов’язки, за виконання яких він несе відповідальність;

2.  Не дивлячись на очевидну дорослість п’ятикласник потребує ненав’язливий контроль з боку батьків,оскільки не завжди сам може орієнтуватись в нових вимогах шкільного життя;

3. П’ятикласнику вже не цікаве навчання само по собі,багатьом в школі цікаво бувати через велику кількість друзів. Важливо щоб  у дитини була можливість обговорити свої шкільні справи в сім’ї;

4. Якщо Вас щось турбує у поведінці дитини,його учбових справах,бажано звернутись за консультацією до вчителя чи шкільного психолога.

Поради батькам першокласників.

1. Вранці будіть дитину спокій­но, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте об­разливих слів.

2. Не підганяйте дитину, бо роз­рахувати час — це ваш обов'язок.

3. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює та витрачає сили.

4. Збираючи дитину до школи; побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без зауважень: «Ди­вись, поводься гарно», «Щоб не було поганих оцінок!».

5. Забудьте вислів: «Яку оцінку ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запи­тань, дайте їй розслабитися (згадайте, як вам важко після робочого дня). Коли дитина збуд­жена і хоче з вами чимось поділитися, вислу­хайте її.

6. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, нехай за­спокоїться, тоді вона все сама розповість.

7. Зауваження вчителя вислухайте не в присут­ності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаш­товувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.

8. Після школи дитина не повинна одразу сідати за виконання завдань, а 2—3 години ма

Виховний захід «Подорож до країни доброти та ввічливості»

 

Тиждень толерантності

 

В рамках тижня була проведена загальношкільна акція «На доброму серці тримається світ, «В світі доброти повинно бути більше» в якій взяли участь як учні так й учителі школи (учні ділились з задоволенням своєю добротою з учителями, а учителі зі своїми учнями отримуючи від цього радість та гарний настрій).Протягом тижня всі бажаючі мали змогу отримати побажання толерантного ставлення один до одного зі Скриньки побажань. Роздуми учнів на тему «Чи живе в моїй школі толерантність?…»;

Виставка плакатів «Що означає бути щасливим».

 

Рецепт толернатності від учнів 8 класу

Взяти велику чашу милосердя, покласти до неї жменьку гуманізму, пригоршню терпіння, жмуток чуйності, ложку довіри. Приправити все це умінням володіти собою і не осуджувати. Присипати умінням слухати, щедро полити доброзичливістю. Подавати, прикрасивши почуттям гумору. Вживати щоденно в необмеженій кількості.

Були проведені виховні години, тренінгові заняття на тему «Толерантність в нашому житті».

Проведені заходи дали можливість школярам ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ. Тиждень пройшов цікаво та змістовно, у всіх панував піднесений настрій.

Вікторина «Цікава психологія»

 

Для учнів 2-х класів була організована та проведена вікторина „Цікава психологія”, метою якої було вчити учнів розуміти емоційний світ людини, розвивати пізнавальні інтереси та творчі здібності дітей.  Учні охоче  прийняли активну участь.

    Однією із умов цієї вікторини було проявляти ввічливість, галантність, уважність, культуру один до одного

«Я вибираю зміст і цінності свого життя»

 

Виставка літератури з психології, на якій учні, вчителі та батьки мали змогу ознайомитись із літературою  даного напрямку, порадами психологів щодо гармонійного спілкування і співжиття у колективі однолітків, дітей і дорослих, учнів і вчителів. Дана література спрямовує інтерес читачів на теми самовиховання, самовдосконалення, вирішувати проблеми навчання, спілкування, розв’язання конфліктів.

 

Проведення акції «Дерево побажань» в якій взяли учні початкової ланки.

 

bottom of page